Yhteys

Lieksan kristillinen opisto

Kylänlahdentie 81

81820 KYLÄNLAHTI
Puh / Tel: 0400 487 750
email: toimisto@lkro.fi

 

Hallinto- ja opetushenkilöstö

Yhdistyksen toiminnanjohtaja
Petri Pehkonen
puh. 040 509 9644
petri.pehkonen@lkro.fi
Rehtori
Jannamari Tillonen
puh. 040 519 4729
jannamari.tillonen@lkro.fi
Apulaisrehtori, aikuisperuskoulun opettaja
Merja Vartiainen
puh. 040 358 0433
merja.vartiainen@lkro.fi
S2-linjan opettaja
Oana Corduneanu
puh. 040 648 3186
oona.corduneanu@lkro.fi
Taidetoimintakeskus TaiKu
Satu Kokkonen
puh. 040 631 1225
satu.kokkonen@lkro.fi
Kymppiluokan linjavastaava, koulukuraattori, asuntolavastaava
Arjahelena Kutvonen
puh. 040 582 5279
arjahelena.kutvonen@lkro.fi
Nopea polku-linjan opettaja
Katja Mustonen
puh. 040 576 6180
katja.mustonen@lkro.fi
Lyhytkurssit, kiinteistö, vastaava kiinteistönhoitaja
Jari Palviainen
puh. 040 576 6175
jari.palviainen@lkro.fi
Opinto-ohjaaja
Heli Piipponen
puh. 0400 513 136
heli.piipponen@lkro.fi
Aikuisten perusopetuksen alkuvaiheen (Apa) opettaja
Katja Puurunen
puh. 050 513 3010
katja.puurunen@lkro.fi
Kädentaitojen opettaja
Arja Tolvanen
puh. 040 576 6179
arja.tolvanen@lkro.fi
Aikuisperuskoulun opettaja
Mervi Turunen
puh. 040 576 6181
mervi.turunen@lkro.fi
Kielikerhohanke, opettaja
Tiina Eskelinen
puh. 044 777 2343
tiina.eskelinen@lkro.fi
Entisöinnin opettaja
Raino Vartiainen
puh. 050 520 1156
raino.vartiainen@lkro.fi

Tukipalveluhenkilöstö

Asumisen ja koulunkäynnin ohjaaja
Virpi Siponen
puh. 040 576 6177
virpi.siponen@lkro.fi
Asumisen ja koulunkäynnin ohjaaja
Jenna Tiensuu
puh. 040 576 6177
jenna.tiensuu@lkro.fi
Toimistonhoitaja
Helena Toivanen
puh. 0400 487 750 (toimisto)
helena.toivanen@lkro.fi
Opistosihteeri
Eine Tunttunen
puh. 040 576 6174
eine.tunttunen@lkro.fi
Emäntä
Sirkku Malo
puh. 040 576 6176
sirkku.malo@lkro.fi
Keittäjä
Kirsi Kesänen
puh. 040 576 6176
kirsi.kesanen@lkro.fi
Keittäjä
Maija-Liisa Kotilainen
puh. 040 576 6176
maija-liisa.kotilainen@lkro.fi
Laitoshuoltaja
Arja Ahtiala
puh. 040 576 6184
arja.ahtiala@lkro.fi
Lyhytkurssit, kiinteistö, vastaava kiinteistönhoitaja
Jari Palviainen
puh. 040 576 6175
jari.palviainen@lkro.fi
Kiinteistönhoitaja
Ari Kärkkäinen
puh. 040 576 6185
ari.karkkainen@lkro.fi

Asumisen ja vapaa-ajan ohjaaja

(opiskelija-asuntola)
puh. 040 576 6177,
ma-to klo 17-22

Yöpäivystäjä

puh. 0400 528 602,
ma-su klo 24-07

SosVa-hanke, hankepäällikkö
Heidi Hämäläinen
puh. 050 558 7631
heidi.hamalainen@lkro.fi
SosVa-hanke, hankeohjaaja
Henna Palviainen
puh. 040 620 8929
henna.palviainen@lkro.fi